Corcova Cabernet Sauvignon/Merlot 2014 
Obok Cadarki uprawianej tu z dobrym rezultatem, Furmint jest kolejną, kojarzoną z Węgrami odmianą. Kunszt winiarza ukazuje zarówno nowe oblicze tego szczepu jak i potencjał parceli.
Flagowa odmiana rumuńskich czerwonych winorośli w iście mistrzowskim wydaniu. Oczom ukazuje się pełna, rubinowa barwa i wyraźna oleistość.
Cadarcă w najlepszym wydaniu. Daleko odbiega od mało treściwych win, z którymi dotąd kojarzyła się nazwa tej odmiany.
Sarba jest odmianą endemiczną występującą wyłącznie w tej apelacji, ściśle związaną z miejscowym terroir. W winie z tego szczepu, z piwnicy Crama Girboiu, poczujemy jej wyjątkowe walory.
Charakter Feteasca Neagra, będącej tym w Rumunii czym jest Tempranillo w Hiszpanii, została w tym przypadku uszlachetniona i podkreślona poprzez kontakt z francuskim dębem.
W bukiecie znajdziemy charakterystyczne, odmianowe aromaty ciemnych owoców ze szczyptą przypraw i korzeni.
Częściowe dojrzewanie w beczce zdradza zamiar stworzenia wina typu bordoskiego w lżejszym wydaniu.
Delikatna różowa barwa, aromaty brzoskwini i śliwki bardzo dobrze komponują się z wrażeniami w ustach, gdzie Jirov Rose jest delikatne, lekko kwaskowate i z przyjemnym finiszem.
Odmiana z rodziny muscatów powstał w Dolinie Loary w XiX wieku, jako Muscat odporniejszy na niższą temperaturę.
Jedno z trzech kupażowanych win z autorskiej linii enologa, który tworzy wina dla tej piwnicy. Niniejsze wino miało pokazać odmiany endemiczne w regionalnym kontekście i czyni to w sposób zaskakujący.
Wino różowe, które od początku miało reprezentować wyższą półkę. Jakościowo jest usytuowane tuż przed topową linią Bacanta.
W tym kupażu czujemy jak ciekawą może być kombinacja zapomnianej burgundzkej odmiany z wysoko aromatyczną odmianą Muskat Ottonel.
Jest to połączenie szczepów typowe dla win z Bordeaux, stosowane na całym świecie z różnym rezultatem. O charakterze wina decyduje połączenie kilkuletniego Merlota ze świeżym Cabernetem.
Białe wino półsłodkie z powszechnie uprawianego Chardonnay. Grona z późnego zbioru, winifikowane metodą reduktywną zapewniają bogate, dojrzałe i słodkie owocowe aromaty.
Różowe wino słodkie, z najpopularniejszego z czerwonych szczepów, posiada głęboką, piękną barwę.
Linia win rumuńskich dla miłośników win lekkich i półsłodkich. Późny zbiór zapewnił na tyle cukru w winogronach by po fermentacji wino miało odpowiednią zawartość alkoholu i słodycz na poziomie wina półsłodkiego.
Sauvignon Blanc w klasycznym stylu, zawdzięczający swoje przymioty dojrzałym winogronom i miejscowym warunkom.
Wino o pięknej, różowej barwie. Aromaty gruszki i delikatnych kwaskowych czerwonych owoców.
Rzadka w Rumunii odmiana, znana z północnej części Doliny Rodanu, w rekach dobrego enologa potrafi zaskoczyć. W tym winie można odnaleźć zarówno odniesienia do stylu klasycznego jak i tego z Nowego Świata.
Selekcjonowane owoce i dojrzewanie w beczce z francuskiego dębu zbliżają to wino do znanej nam klasyki. Potężny pierwszy nos zapowiada pięknie rozwijający się bukiet.
Selekcjonowane owoce i dojrzewanie w beczce z francuskiego dębu zbliżają to wino do znanej nam klasyki.
Wino „pełną gębą” burgundzkie: W burgundzkiej butelce, z burgundzkiego szczepu, w burgundzkim stylu.
Selekcjonowane owoce i dojrzewanie w beczce z francuskiego dębu zbliżają to wino do znanej nam klasyki. Potężny pierwszy nos zapowiada pięknie rozwijający się bukiet.
Odmiana posiada cechy umożliwiające długie starzenie wina. Charakterystyczne dla niego aromaty to owoce leśne, czarna porzeczka oraz ziemisty niuans nadający winu rustykalny wyraz.
Wina słodkie najlepiej jest tworzyć na bazie odmian charakteryzujących się wyższą kwasowością, a takim właśnie jest Sauvignon Blanc.
Harmoniczne połączenie chleba tostowego z aromatami maślanymi i waniliowymi.
Selekcjonowane owoce i dojrzewanie w beczce z francuskiego dębu zbliżają to wino do znanej nam klasyki. Potężny pierwszy nos zapowiada pięknie rozwijający się bukiet.
Furmint w bardzo ciekawej odsłonie – wyczuwalne aromaty jabłek, zielonej trawy i minerałów.
Fetească Neagră jest tym czym Sangiovese w Toskanii i Cabernet w Bordeaux - jest dobrem narodowym Rumunii. Wino ma intensywną barwę, w aromatach góruje owocowość z niuansem przypraw.
Odmiana mimo, iż w powszechnej świadomości uchodzi za odmianę węgierską ponoć pochodzi właśnie z okolic apelacji Minis. I trzeba przyznać, że świetnie się czuje w tym terror.
Tradycja tworzenia win botrytyzowanych z czerwonych odmian winogron sięga pierwszej połowy XVIII w.
Wino w klasycznym stylu, przypominające wina znad Loary. Lekko warzywny, wyraźny bukiet z trawiastymi akcentami, wzbogacony jest waniliowym niuansem.
Wino, któremu warto poświecić czas i więcej uwagi. Mocno owocowy bukiet z czasem zostaje przełamany aromatami gorzkiej czekolady i kawy.
Feteasca Neagra w prawdziwie szlachetnej odsłonie – dojrzewanie 14 miesięcy w beczce sprawiło, że możemy poczuć aromaty suszonych śliwek, leśnych jagód, czekolady i wanilii.
Wiele osób mogłoby powiedzieć, że to wino jest „piękne” – kremowe aromaty przeplatają się z tropikalnymi owocami, brzoskwiniami i nutami melonów.
Kwintesencja wina w klasycznym stylu o najwyższej jakości jaka może powstać w Rumunii połączone z silnym akcentem węgierskiej tradycji winiarskiej.