Moldova położona jest we wschodniej części Rumunii. Od strony północno-zachodniej górują nad nią wysokie Karpaty oferując pod uprawę winorośli zorientowane w stronę słońca zbocza. Od zachodu mocny wpływ na klimat wywiera Morze Czarne. W tym regionie skoncentrowane jest 40% wszystkich upraw. Gleby są tu wapienne, czarnoziemy i gliniaste. Dominuje produkcja win białych. Spora część tej produkcji to wina stołowe, jednak na południu regionu produkuje się również wina najwyższej jakości. Obok odmian takich jak Cabernet Sauvignon czy Merlot można odnaleźć bogactwo szczepów endemicznych: Feteasca Neagra,  Alba i Regala, Grasa, Tămâioasă Românească, Zghiara de Huşi, czy Sârba i Plăvaie.

Bacanta Chardonnay

Wiele osób mogłoby powiedzieć, że to wino jest „piękne” – kremowe aromaty przeplatają się z tropikalnymi owocami, brzoskwiniami i nutami melonów.

Czytaj więcej

Livia Cabernet Sauvignon

W bukiecie znajdziemy charakterystyczne, odmianowe aromaty ciemnych owoców ze szczyptą przypraw i korzeni.

Czytaj więcej

Livia Rose

To delikatne, półwytrawne wino, jest bogate w aromaty truskawek i malin.

Czytaj więcej

Livia Feteasca Neagra 2014

Charakter Feteasca Neagra, będącej tym w Rumunii czym jest Tempranillo w Hiszpanii, została w tym przypadku uszlachetniona i podkreślona poprzez kontakt z francuskim dębem.

Czytaj więcej

Epicentrum Rose 2016

Wino różowe, które od początku miało reprezentować wyższą półkę. Jakościowo jest usytuowane tuż przed topową linią Bacanta.

Czytaj więcej

Livia Şarbă 2017

Sarba jest odmianą endemiczną występującą wyłącznie w tej apelacji, ściśle związaną z miejscowym  terroir. W winie z tego szczepu, z piwnicy Crama Girboiu, poczujemy jej wyjątkowe walory.

Czytaj więcej

Epicentrum Şarbă/Plăvaie 2017

Jedno z trzech kupażowanych win z autorskiej linii enologa, który tworzy wina dla tej piwnicy. Niniejsze wino miało pokazać odmiany endemiczne w regionalnym kontekście i czyni to w sposób zaskakujący.

Czytaj więcej

Epicentrum Muscat Ottonel/Aligote 2016

W tym kupażu czujemy jak ciekawą może być kombinacja zapomnianej burgundzkej odmiany z wysoko aromatyczną odmianą Muskat Ottonel.

Czytaj więcej

Epicentrum Merlot/Cabernet Sauvignon 2015

Jest to połączenie szczepów typowe dla win z Bordeaux, stosowane na całym świecie z różnym rezultatem. O charakterze wina decyduje połączenie kilkuletniego Merlota ze świeżym Cabernetem.

Czytaj więcej

Bacanta Sauvignon Blanc 2016


Wino w klasycznym stylu, przypominające wina znad Loary. Lekko warzywny, wyraźny bukiet z trawiastymi akcentami, wzbogacony jest waniliowym niuansem.

Czytaj więcej

Bacanta Merlot 2014

Wino, któremu warto poświecić czas i więcej uwagi. Mocno owocowy bukiet z czasem zostaje przełamany aromatami gorzkiej czekolady i kawy.

Czytaj więcej

Fundacja ENO Carpathian
Kombornia 1
38-420 Korczyna

Tel.:(+48) 13 435 42 89
Fax: (+48) 13 435 42 88
fundacja@enocarpathian.eu

 

© 2013-2019, Enocarpathian.eu