Eger - region umiejscowiony w północno-wschodniej części Węgier, na który składają się dwie prowincje.Pierwsza – Eger - słynie z kupażowanego wina Bikavér i upraw Kékfrankos, Kékoportö, Cabernet Franc, Merlot, Pinot Noir oraz białej odmiany Leányka. Druga prowincja - Debrő - cieszy się renomą za sprawą win powstających z Hárslevelű, odmiany znanej również z Tokaji.

Klimat jest tu chłodniejszy i bardziej suchy w porównaniu z pozostałymi regionami Węgier. Geologicznie teren jest zróżnicowany: brunatne gleby leśne uformowały się na triasowych wapieniach, dolomitach, ilastych łupkach oraz na wulkanicznych tufach.

Cucc 2015

Cucc to bardzo ciekawa propozycja dla amatorów winiarstwa, którzy szukają ciekawych kupaży.

Czytaj więcej

Bolyki Hazug Mokus 2013

Hazug Mokus, albo jak ktoś woli „Kłamliwy wiewiór”, to kolejne bardzo udane wino z Egeru.

Czytaj więcej

Bolyki Indian Nyar 2015

Propozycja dla wielbicieli czerwonego wina na upalne dni, albo do delikatnych mięsnych potraw – kaczki, dziczyzny.

Czytaj więcej

Bolyki es Bolyki 2012

Winiarz najpierw tworzy znakomite wina odmianowe z wyselekcjonowanych owoców Merlot i Cabernet Franc, a następnie łączy je tworząc kupaż 50/50.

Czytaj więcej

Bolyki Cabernet Franc 2013

Szczep, zazwyczaj używany jako domieszka do Merlot i Cabernet w Bordeaux, na Węgrzech jest  materią najciekawszych win odmianowych. Wiele zyskuje dojrzewając w beczce.

Czytaj więcej

Bolyki Merlot 2015

Nie jest to wino typowe dla tej odmiany, nie dominują w nim powidła. Już przy pierwszej styczności z nosem powstaje wrażenie wielkiego bogactwa. Owocowość przewodzi słabszym aromatom.

Czytaj więcej

Fundacja ENO Carpathian
Kombornia 1
38-420 Korczyna

Tel.:(+48) 13 435 42 89
Fax: (+48) 13 435 42 88
fundacja@enocarpathian.eu

 

© 2013-2018, Enocarpathian.eu