Frankovka modrá 2006                               

 

Kolor, Smak

  Czerwone, wytrawne

Szczepy

  Frankovka modrá

Region, Apelacja

  Vychodoslovenský

Winnica

  Fundus Regius

Areał winnicy

  12 ha

Dojrzewanie

  Wybór z pojedynczych gron w
  późnym zbiorze. Leżakowało w
  beczce typu barrique.

Cukier resztkowy

  2,5 g/l

Kwasowość

  5,2 g/l

Zawartość alkoholu

  15,5%

Potencjał starzenia

  15 lat

Temp. serwowania

  18 °C

Medale, ocena punktowa

 


Opis wina:

Wino, które bardzo wysoko podnosi poprzeczkę innym winiarzom pracującym z tą odmianą. Cierpliwie wyczekane, winifikowane z zamysłem stworzenia wina długodojrzewającego. Idealne warunki w 2006 roku, późny zbiór, cechy szczepowe i starzenie w beczce stworzyły długowieczny trunek, w którym na próżno szukać odstępstw od ideału.

Sugestia serwowania:
Jagnięcina pod wszelką postacią, cielęcina duszona z warzywami, wieprzowina smażona z kremowym sosem na bazie ziół albo odrobiny musztardy.

 

Kod cennika: 36379
 

 

 

White Cuvée

Wino będące kompozycją odmian charakterystycznych dla zachodniego terroir Słowacji. W nosie mocne aromaty muskatowe i traminowe, świeże tropikalne owoce z odrobiną ziół i rodzynek.

Czytaj więcej

Tramín Červený Black Line 2014

Szczep często wykorzystywana w kupażach celem wzbogacenia bukietu. Młode wina z Tramina cechuje kwiecisty nos i lekkość w ustach. Takie właśnie cechy posiada też Tramin Black Line.

Czytaj więcej

Tokajský Výber 5 Putňový 2003

Wino będące symbolem i wizytówka regionu. Zdecydowana dominacja aromatów pochodzących z rodzynek i suszonych tropikalnych owoców, kandyzowanych białych owoców, miodu oraz nut orzechowych.

Czytaj więcej

Tokajský Výber 3 Putňový 2006

Najszlachetniejsza rodzina tradycyjnych win z Tokaju to wina powstałe z połączenia 3 wiaderek ręcznie zbieranych, porażonych rodzynek z winem samorodnym powstałym w mniej łaskawych latach.

Czytaj więcej

Tokajsky Forditas 2011

Wino o podobnym sposobie winifikacji co słynne Ripasso z Veneto. Wino z gron porażonych botrytis cinerea, powtórne zalanie samorodnym tworzą Forditas, który następnie dojrzewa w beczkach.

Czytaj więcej

Tokajské samorodné 2009

Wino typowe dla regionu i niespotykane w szerokim świecie. Wytrawna odsłona synergii klimatu, ziemi wulkanicznej, endemicznych szczepów i stylu wytwarzania.

Czytaj więcej

Tokajské samorodné 2009

Nietuzinkowe wino, zapowiadające treści jakie znajdziemy w winach putnowych. Jest od nich lżejsze i mniej kleiste. Dla osób stroniących od wysokiego cukru chcących poznać styl słodkich win botrytyzowanych.

Czytaj więcej

Sauvignon Blanc 2007

Niespotykane w świecie win botrytyzowanych. Mamy tu do czynienia z winem w 100%  złożonym z Sauvignon Blanc z późnego, ręcznego zbioru pojedynczych gron porażonych szlachetną pleśnią.

Czytaj więcej

Ryzling Rýnsky 2011

Obok Sauvignon, drugie białe wino wytrawne jakie tworzy ten winiarz, a ponieważ posiada niebywałą intuicję potrafi zaskoczyć każdym ze swoich win.

Czytaj więcej

Rumin 2011

Jedyny kupaż w winnicy Fundus Regius. Winiarz choć koncentruje się na produkcji odmianowych win, w tym przypadku połączył dwa wina, które wspaniale uzupełniły wzajemnie.

Czytaj więcej

Rosa 2013

Odmianowe wino z bardzo przemyślanej krzyżówki. Gewürztraminer wniósł, niespotykany w czerwonych winach, bukiet zdominowany przez różę, od które nowa nowa odmiana wzięła swoją nazwę.

Czytaj więcej

Pálava 2011 Slamové vino 1

Obcując z tym winem warto przypomnieć, iż technika podsuszania zebranych winogron w celu odparowania wody i zagęszczeniu soków powstała właśnie na tej ziemi.

Czytaj więcej

Pálava 2 2015

Wino powstałe z selekcjonowanych, bardzo dojrzałych gron. Odmiana opracowana w Czechach, dobrze przyjęła się na słowackiej ziemi, po drugiej stronie Karpat.

Czytaj więcej

Pálava 1 2014

Odmiana powstała z połączenie bardzo aromatycznego, wręcz perfumowanego Gewürztraminera z mineralnym, lekko naftowym Müller-Thurgau. Błyszczące i dość gęste jak na wino wytrawne.

Czytaj więcej

Furmint 2011 Ľadové vino 1

Przywykliśmy do słodkich win z tej odmiany, uzyskanych z gron porażonych szlachetną pleśnią. W tym przypadku słodycz w winie uzyskana została poprzez wymrażaniem wody w gronach.

Czytaj więcej

Frankovka modrá 2006

Wino, które bardzo wysoko podnosi poprzeczkę innym winiarzom pracującym z tą odmianą. Cierpliwie wyczekane, winifikowane z zamysłem stworzenia wina długodojrzewającego.

Czytaj więcej

Dunaj 1 2012

Odmiana opracowana na Słowacji. Aromatyczny Muskat Bouschet połączono z mocnym Portugieserem, dopełniając subtelnym St. Laurentem.

Czytaj więcej

Cabernet Sauvignon 2007

Autor tego wina wielką wagę przykłada do wyboru optymalnego momentu zbiorów, codziennie kontrolując proces dojrzewania gron. Wino pokazuje jak ważny jest dla niego ekstrakt.

Czytaj więcej

Blanc de Noir Brut

Wino powstałe poprzez, zachodzący w butelce, proces samonasycenie się dwutlenkiem węgla. Sam fakt, iż powstało z ciemnej odmiany Pinot Noir zapowiada nietuzinkowe wrażenia.

Czytaj więcej

Blanc de Blancs Brut

Wino uzyskiwane metodą tradycyjną zobowiązuje. Subtelne, lekko ulatujące bąbelki i jasno słomkowa barwa wskazują, iż winifikacja była przeprowadzona właściwie.

Czytaj więcej

Alibernet 1 barrique 2014

Opracowana w Odessie mieszanka Alicante Bouschet i Cabernet Sauvignon. Leżakowanie w beczkach typu barrique pozwoliło uzyskać kompleksowe wino.

Czytaj więcej

Fundacja ENO Carpathian
Kombornia 1
38-420 Korczyna

Tel.:(+48) 13 435 42 89
Fax: (+48) 13 435 42 88
fundacja@enocarpathian.eu

 

© 2013-2018, Enocarpathian.eu