Salon Win Karpackich, unikalny koncept  winiarski z wyjątkową kolekcją win z własnego importu, zdobył cztery medale podczas konkursu win, który  towarzyszył największym targom winiarskim w Polsce. Tym samym potwierdzona została jakość win z obszaru Karpat, a one same znalazły się w gronie win klasy europejskiej czy światowej. Na szczególną uwagę zasługują wina rumuńskie, które nie zagościły jeszcze na polskich półkach sklepowych i w kartach win w rodzimych Restauracjach.

Jednak wina z tego kraju reprezentują styl i osiągają poziom win o najwyższej jakości, z czołowych regionów Francji czy Włoch. Nie bez powodu, 45 równoleżnik przebiega przez takie regiony jak Bordeaux we Francji, Piemont we Włoszech i… Oltenię w Rumunii. W konkursie brały udział wina z całego świata i warto wspomnieć, iż były one oceniane przez grono znawców w formule degustacji „w ciemno”. Oznacza to, iż w celu zapewniania maksymalnego obiektywizmu jury oceniało wina pod względem technicznym nie widząc etykiet. Salon Win Karpackich reprezentowało 6 win, z których aż cztery zostały udekorowane medalami:

Serdecznie zapraszamy wszystkich chcących przekonać się o trafności powyższych ocen do Salonu Win Karpackich. Jest to oryginalna kilkuset letnia piwnica, w której zgromadzonych zostało około 100 win z regionów Karpat. W Salonie można korzystać z degustacji komentowanej przez Sommeliera Dworu Kombornia próbując szeroką listę win dostępnych na co dzień do degustacji.


Fundacja ENO Carpathian

Kombornia, 
ul. Dworska 52, 
38-420 Korczyna

Tel.:(+48) 13 435 42 89
Konto: 38109025900000000144519613
fundacja@enocarpathian.eu
                                                                           KRS 0000466841

 

© 2013-2023, Enocarpathian.eu